Co warto zobaczyć w Peru?

wyprawa do peru - co warto zobaczyć?Kraje Ameryki Południowej to kierunek, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Szczególnie chętnie odwiedzane jest Peru, które zachwyca pięknymi krajobrazami i daje wiele różnorodnych możliwości spędzenia czasu. Wyprawa do Peru to doskonały okazja, by spróbować trekkingu szlakiem Inków, zobaczyć jeden z siedmiu cudów świata jakim jest Machu Picchu, nacieszyć się pustynnymi krajobrazami i zielenią amazońskiej dżungli. Poniżej przedstawiam miejsca, które warto uwzględnić w planie podróży wybierając się na wyprawę do Peru.

Lima – stolica kraju, która zamieszkiwana jest przez około 30% ludności. To tutaj większość turystów odwiedzających Peru zaczyna swoją podróż. Lima jest miastem wielu kontrastów. Znajdziemy tu zarówno nowoczesne dzielnice jak Miraflores, jak i zabytkowe kolonialne centrum, okazałe budynki instytucji finansowych oraz ciągnące się wzdłuż wybrzeża slumsy. Stolica Peru jak sam kraj jest miejscem bardzo różnorodnym, które oferuje wiele ciekawych przeżyć.

Lima - wyprawa do Peru

Machu Picchu – jeden z siedmiu cudów świata i miejsce, które trzeba zobaczyć wybierając się na wyprawę do Peru. Zaginione miasto Inków co roku przyciąga niezliczone rzesze turystów, do dziś skrywając wiele zagadek i tajemnic. Nie wiadomo, kto w nim mieszkał i dlaczego nagle je opuścił. Jedno jest pewne – wyprawa do Peru bez odwiedzenia Machu Picchu na pewno pozostawi duży niedosyt.

Machu Picchu - wyprawa do Peru

Pływające wyspy Uros – zamieszkiwane przez miejscowych Indian wyspy na Jeziorze Titicaca są kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić będąc w Peru. Titicaca to najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie, które stanowi naturalną granicę między Peru a Boliwią. Odwiedzając Jezioro Titicaca warto kupić trzcinowe rękodzieło i zobaczyć jak wygląda życie ludzi zamieszkujących pływające wyspy.

Pływające wyspy Uros - wyprawa do Peru

Cuzco – miasto położone w południowej części Peru, które niegdyś było stolicą imperium Inków. Wyróżnia się niezwykle malowniczym położeniem i piękną architekturą, a panująca atmosfera oczarowuje podróżników z całego świata.

Cuzco

Kanion Colca – jeden z najgłębszych wąwozów świata, którego ściany wznoszą się na 4200 m ponad poziom rzeki. Pokryte głazami i pozbawione roślinności dno kanionu Colca przypomina krajobraz księżycowy, a widoczne z dołu ośnieżone szczyty wulkanów sprawiają, że miejsce to robi niesamowite wrażenie na odwiedzających turystach.

kanion colca

Arequipa – drugie do do wielkości miasto Peru zbudowane z białych kamieni pochodzenia wulkanicznego. Odwiedzający znajdą tu zapierającą dech w piersiach architekturę i liczne zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rysunki na płaskowyżu Nazca – tajemniczy system linii, które widoczne są z lotu ptaka. Rysunki przypominające zwierzęta, figury geometryczne i rośliny wyżłobili w suchej powierzchni pustyni Indianie między 300 rokiem p.n.e. a 900 rokiem n.e. Nie wiadomo, czemu miały służyć tajemnicze kształty i istnieje wiele interesujących ten temat, które po dziś dzień nie zostały potwierdzone.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Atrakcje turystyczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Co warto zobaczyć w Peru?

  1. Jerry pisze:

    W całości potwierdzam, polecam byłem w 2015 i dołożyłem jeszcze Boliwię – było super

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s