Skimboarding – idealny nad Bałtykiem

Zbliża się pora letnia, a więc można powoli przygotowywać się do sezonu na sporty wodne. Wiele miłośników wysokich fal planuje już wyjazdy – najczęściej jednak za granicę. Faktycznie przy uprawianiu windsurfingu, czy kitesurfingu, prawdopodobnie nad Morzem Śródziemnym można odnaleźć lepsze warunki niż nad Bałtykiem. Jednak są inne sporty wodne, które bez przeszkód można uprawiać w naszym kraju.

Jednym z nich jest skimboarding. Jest to sport powstały w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jego rozwój przypada na lata sześćdziesiąte, jednak popularność w Polsce zyskał dopiero około 2003 roku. Jest to sport o tyle popularny, że nie wymaga wygórowanych warunków klimatycznych, jak wiatru czy wysokich fali. Skimboard – czyli deskę do uprawiania tego sportu można zakupić, lub wykonać samemu.

Skimboarding można uprawiać, zarówno na płaskiej wodzie, jak i na fali. Warunki do jego uprawiania panują praktycznie nad każdą wodą. Sport ten polega na wykonywaniu trików na desce, zaczerpniętych ze skateboardingu. Sport ten jest bezpieczny, a uprawiający go nie są narażeni na tyle urazów czy kontuzji, co surfingowcy.

Eksperci od pogody zapowiadają w tym roku bardzo gorące lato, więc może warto, tym razem zaplanować wyjazd nad nasze polskie morze, czyli Bałtyk. W odpowiednich miejscach znajdą się tam warunki także do windsurfingu, czy kitesurfingu. Skimboard czy inne deski w wielu miejscach na plaży można łatwo wypożyczyć – warto wypróbować swoje możliwości.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa i świat i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s