Wiosenne wypady rowerowe

racing-bike-603454_640 (1)Często piszemy o malowniczych miejscach położonych w różnych częściach świata, jednakże z racji zbliżającej się wiosny postanowiliśmy skupić się na tematyce trochę bardziej swojskiej. Polska jest bardzo pięknym krajem pełnym nie tylko bogatego dziedzictwa kulturowego, ale również zróżnicowanych terenów naturalnych. Z racji tego, że nasz kraj jest w dużym stopniu zalesiony wyjątkowo atrakcyjną formą wypoczynku są wyjazdy rowerowe.

Początek wiosny to świetny moment by zaplanować lub spontanicznie pojechać na wycieczkę rowerową w odosobnione, piękne miejsca z dala od miejskiego jazgotu. Ale żeby taki wypad był komfortowy należy uzbroić się w odpowiedni rower. O ile to, że góral najlepiej nadaje się do jazdy, to już pytanie czy rowery 29-calowe będą najlepsze, czy może jednak lepiej zdecydować się na 26 albo 27,5 – calowe?

Dawniej rowery górskie kojarzyły się głównie z kołami 26 – calowymi. Sytuacja zmieniła się kilka lat temu, kiedy w Europie pojawiły się importowane zza oceanu wspomniane już większe modele. Popularne wcześniej „26” sprawdzały się na bardziej krętych trasach pełnych stromych podjazdów dlatego jeśli zamierzamy udawać się w tego typu trasy to nie ma co ulegać modzie na rowery 29 cali. Opcja wypośrodkowana czyli 27,5 cala to kompromis, na który moda dopiero się zaczyna. Być może w przyszłości 27,5- calowe koła będą wypierać opisywane wcześniej mniejszy i większy rozmiar, póki co jednak rowery 29 – calowe dominują na rynku. Jakie mają zalety dla miłośników wycieczek? Przede wszystkim dużą prędkość, stabilność i komfort podczas pokonywania nierówności terenu.

Jaki typ najlepiej wybrać? To już zależy od tego, po jakich terenach chcemy się poruszać oraz do jakiej jazdy jesteśmy przyzwyczajeni. Ostatecznie jeśli istnieje taka możliwość najlepiej przetestować różne warianty i zdecydować się na ten najbardziej komfortowy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa i świat i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s