Kitesurfing – wyjazdy – co poleca Newsweek?

Z wielu wodnych sportów, popularnym stał się ostatnimi czasy kitesurfing. Wyjazdy, szczególnie zagraniczne, które mają na celu naukę tego sporu należy planować z wyprzedzeniem. Jest to piękny sport, który daje wiele korzyści uprawiającym go, jak i cieszy oko turystów na plażach obserwujących surferów.

Jednak, by móc nauczyć się tego sportu, i go uprawiać należy zaplanować odpowiednio wyjazdy. Kitesurfing to sport, który wymaga odpowiednich warunków pogodowych – czyli nie może zabraknąć wiatru.

Gazeta Newsweek swoim czytelnikom uprawiającym kitesurfing lub chcącym rozpocząć naukę tego sportu poleca wyspę Dżerbę u wybrzeży Tunezji. Jak autorzy argumentują ten wybór?

Otóż kitesurfing nie wymaga wielkiej kondycji fizycznej i wysiłku dlatego jest coraz chętniej uprawiany. Nie znaczy to jednak, że można się obejść bez instruktora – zwłaszcza gdy wieje mocny wiatr. Dlatego właśnie wyspa Dżerby, to według miłośników kitesurfingu raj dla początkujących surferów. Przede wszystkim jest tam bardzo bezpiecznie. Woda jest płytka, a morze spokojne – nie uświadczysz na nim dzikich fal. Morze jest bezpieczne ponieważ sięga najdalej do pasa. Kiterzy – amatorzy z pewnością znajdą tu miejsce dla siebie.

Natomiast bardziej zaawansowani kitesurferzy, którzy chcieliby zmierzyć się z większym wyzwaniem powinni udać się na półwysep Borj Kastil, Jedna strona tego półwyspu zwrócona jest do brzegu – tam również jest miejsce dla początkujących. Natomiast po stronie zwróconej w kierunku morza często występują najwyższe fale na całej Dżerbie. Fale dochodzą do wysokości dwóch metrów. Jest to świetne wyzwanie dla tych, którzy są po pierwszych lekcjach i chcą podjąć nieco trudniejsze wyzwanie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa i świat i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s